Najvyšší čas Petržalku "vyparkovať"

Autor: Patrik Pajan | 29.10.2014 o 10:00 | Karma článku: 4,33 | Prečítané:  812x

V Petržalke odštartoval jeden veľký projekt, ktorý navždy poznamená jej tvár a určí smer, akým sa bude ďalej vyvíjať a ako sa v nej bude žiť. Je to projekt električky, ktorá prepojí Staré mesto s Petržalkou. Zelený pás pozdĺž Chorvátskeho ramena, ktorý je na tento účel rezervovaný už viac ako 2 desaťročia, medzičasom zarástol zeleňou a stal sa z neho "divoký park", kam sa Petržalčania chodia prechádzať, športovať, kočíkovať a relaxovať.

Akonáhle sa začnú práce na druhej etape električkovej trate, skončí sa aj stavebná uzávera pre túto oblasť - a to logicky láka mnohých developerov, aby sem "nasúkali" svoje projekty a spravili nám z tejto príjemnej časti Petržalky prehustené miesto s kolabujúcou dopravou a ešte zúfalejším parkovaním.

Ponúkam vám zopár obrázkov, ktoré dokazujú, že projekt električky je pri troche kreativity zlučiteľný s vybudovaním mestského parku okolo Chorvátskeho ramena a zachovaním zeleného srdca Petržalky, a že električka nemusí byť bariérou, ktorá Petržalku rozdelí na 2 časti. Za takúto predstavu som pripravený bojovať či už ako poslanec, alebo ako občan. Bude na to treba zmenu územného plánu, na ktorú je potrebná čo najširšia podpora v miestnom zastupiteľstve. Či a koho budete voliť 15.11.2014 bude preto rozhodujúce.

Je na nás všetkých, ako bude Petržalka vyzerať o 20 rokov - ak túto šancu nevyužijeme a necháme si toto vzácne územie zastavať, už sa to nikdy nebude dať vrátiť späť.
 

Električka v parku - PortlandElektrička v parku - PortlandEšte raz PortlandEšte raz Portland

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?