Najvyšší čas Petržalku "vyparkovať"

Autor: Patrik Pajan | 29.10.2014 o 10:00 | Karma článku: 4,33 | Prečítané:  785x

V Petržalke odštartoval jeden veľký projekt, ktorý navždy poznamená jej tvár a určí smer, akým sa bude ďalej vyvíjať a ako sa v nej bude žiť. Je to projekt električky, ktorá prepojí Staré mesto s Petržalkou. Zelený pás pozdĺž Chorvátskeho ramena, ktorý je na tento účel rezervovaný už viac ako 2 desaťročia, medzičasom zarástol zeleňou a stal sa z neho "divoký park", kam sa Petržalčania chodia prechádzať, športovať, kočíkovať a relaxovať.

Akonáhle sa začnú práce na druhej etape električkovej trate, skončí sa aj stavebná uzávera pre túto oblasť - a to logicky láka mnohých developerov, aby sem "nasúkali" svoje projekty a spravili nám z tejto príjemnej časti Petržalky prehustené miesto s kolabujúcou dopravou a ešte zúfalejším parkovaním.

Ponúkam vám zopár obrázkov, ktoré dokazujú, že projekt električky je pri troche kreativity zlučiteľný s vybudovaním mestského parku okolo Chorvátskeho ramena a zachovaním zeleného srdca Petržalky, a že električka nemusí byť bariérou, ktorá Petržalku rozdelí na 2 časti. Za takúto predstavu som pripravený bojovať či už ako poslanec, alebo ako občan. Bude na to treba zmenu územného plánu, na ktorú je potrebná čo najširšia podpora v miestnom zastupiteľstve. Či a koho budete voliť 15.11.2014 bude preto rozhodujúce.

Je na nás všetkých, ako bude Petržalka vyzerať o 20 rokov - ak túto šancu nevyužijeme a necháme si toto vzácne územie zastavať, už sa to nikdy nebude dať vrátiť späť.
 

Električka v parku - PortlandElektrička v parku - PortlandEšte raz PortlandEšte raz Portland

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Proti Trumpovi protestujú státisíce, pripomínajú práva žien

Nápisy na niektorých transparentoch obsahujú neúctivé výroky Donalda Trumpa na adresu žien.

KOMENTÁRE

Kedy sa politická teológia stáva ideológiou?

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista, Trump sa nezmenil.


Už ste čítali?